25 May

Whistleblowing Demystified

Online Event

Sygnaliści są głównym źródłem informacji, prowadzącym do skutecznych działań policyjnych w zakresie przestępstw gospodarczych. Wykrywanie niewłaściwego zachowania organizacyjnego jest trudne, zwłaszcza gdy osoby, które są świadkami wykroczeń, nie mają wystarczającej wiedzy i motywacji, jak i czy ujawniać. Cykl seminariów internetowych „Whistleblowing Demystified” ma na celu zapewnienie firmom zaufania i wskazówek, jak traktować osoby wypowiadające się z szacunkiem i godnością, jednocześnie chroniąc organizację przed złośliwymi oskarżeniami.

Istnieje wiele pilnych kwestii etycznych i prawnych związanych z informowaniem o nieprawidłowościach, które mogą wpłynąć na skuteczność ujawniania informacji. Nasz prelegent, Ian Ross, poruszy niektóre z następujących kluczowych obszarów:

1. Kim jest „sygnalista”?

2. Jak oceniasz „przychodzące” informacje od osoby? (unikanie uprzedzeń i stereotypów)

3. Integralność i anonimowość danych (w tym aspekty RODO)

4. Niezależne dochodzenia

5. „Opieka nad świadkami”, często pomijany problem; i

6. Tworzenie zdrowej, produktywnej i godnej zaufania polityki firmy dla sygnalistów

Wydarzenie to jest organizowane wspólnie przez European Compliance Centre oraz Risk & Compliance Platform Europe. Wydarzenie jest również wspierane przez Uniwersytet VUZF.

O mówcy

Ian Ross jest brytyjskim ekspertem ds. Przeciwdziałania praniu pieniędzy i przestrzegania przepisów z 30-letnim doświadczeniem w zarządzaniu ryzykiem oraz dochodzeniach i zapobieganiu przestępstwom finansowym. Jest także byłym brytyjskim policjantem działającym w kluczowych międzynarodowych sektorach handlowych; wspieranie rządów i organów regulacyjnych, banków krajowych, międzynarodowych korporacji i organów ścigania, takich jak: Qatar Stock Exchange, Kuwait Investment Authority, United Bank for Africa, UK Serious Fraud Office i Malta Financial Services Authority. Jest także „biegłym wpisanym na listę” Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze w Holandii. Ian jest psychologiem śledczym, akredytowanym specjalistą ds. Zwalczania oszustw oraz twórcą i trenerem kursów ACAMS.

To wydarzenie odbędzie się bezpłatnie online we wtorek 25 maja 2021 r. w godzinach 11: 00-12: 30 CEST. Aby uzyskać więcej informacji na temat tego wydarzenia i / lub rejestracji, kliknij tutaj.