04 Feb

Organisations: Beyond Victims and Perpetrators – 2nd Winter Economic Crime Symposium 2021

Online

Stypendium z zakresu przestępczości gospodarczej przedstawia organizację jako miecz obosieczny. Z jednej strony organizacje są oszukiwane przez swoich pracowników, dyskryminowane przez skorumpowanych urzędników publicznych i spotykają się z cyberatakami, z drugiej strony organizacje unikają podatków, oszukują swoich klientów i oszukują konkurentów. O ile oszustwa, korupcja, przestępstwa związane z własnością intelektualną i inne formy przestępstw gospodarczych powodują ogromne straty zarówno dla pojedynczych organizacji, jak i dla ogółu społeczeństwa, wiele z tych przestępstw popełniają same organizacje. Oczywiście sieć relacji wewnątrz organizacji i między organizacjami nie jest prosta: nie należy jej ograniczać do dwóch grup, ofiar i sprawców.

Dlatego istnieje zwiększone zapotrzebowanie społeczne na zwiększanie odpowiedzialności korporacji poprzez wdrażanie odpowiednich wewnętrznych programów etycznych i zgodności w celu ochrony ich przed przestępstwami gospodarczymi, a także przed staniem się kryminogenami. Ale kiedy, jak i do jakiego stopnia działają programy dotyczące etyki i zgodności? Oczywiste jest, że niektóre obszary przestępczości gospodarczej, działania policji i wspieranie organizacji będących ofiarami przestępstw mają kluczowe znaczenie. Być może w innych obszarach wiktymizacja jest powiązana ze złą kulturą organizacyjną i brakiem zgodności. Dołącz do naukowców, praktyków i innych ekspertów w celu omówienia i refleksji na temat najważniejszych problemów związanych z przestępczością gospodarczą w nowej erze globalnej.

Niektórzy z prelegentów, którzy będą obecni na wydarzeniu to:

  • Profesor Mark Button, University of Portsmouth, Organizacyjne Ofiary Przestępczości Gospodarczej
  • Dr Abiola Makinwa, zgodność z przepisami antykorupcyjnymi – główny wykładowca na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Hadze
  • Profesor dr Jeremy M. Wilson, Michigan State University, Strategiczne podejście do ochrony marki i zapobiegania fałszowaniu produktów
  • Peter Y. Solmssen, Przewodniczący Komisji IBA ds. Nieprocesowych Rozwiązań w Sprawach Przekupstwa Zagranicznego
  • Dr Branislav Hock jest odpowiedzialny za czesko-słowacką stronę internetową Risk & Compliance Platform Europe. Jako platforma zorientowana na Europę i partner medialny, będziemy również omawiać całe wydarzenie z perspektywy redakcyjnej.

Wydarzenie to odbędzie się bezpłatnie online 4 lutego 2021 r. W godzinach 10: 00-16: 00 czasu brytyjskiego. Aby uzyskać więcej informacji na temat 2. Zimowego Sympozjum Zbrodni Gospodarczej 2021 i / lub rejestracji, prosimy kliknąć ten link.