16 Jul

Raportowanie ESG a obszar compliance – jak zmieni się odpowiedzialność oficerów compliance?

on-line

Szkolenie koncentruje się na tematyce zrównoważonego rozwoju i compliance. Podczas szkolenia przedstawione zostaną obszary raportowania ze szczególnym uwzględnieniem roli Compliance oficera w przygotowaniu dokumentacji, wdrażaniu rozwiązań systemowych i zarządzaniu i ryzykiem.

Zapraszamy na intensywne szkolenie, które przygotuje Cię do nowych wyzwań w obszarze ESG i compliance. Podczas szkolenia omówimy podstawy prawne i regulacyjne, w tym dyrektywy CSRD i CSRDD, standardy ESRS, taksonomię oraz Dobre Praktyki Spółek Notowanych na GPW i wytyczne GPW do raportowania ESG.

Przedstawimy, co dla biznesu oznacza ESG i zrównoważony rozwój, ze szczególnym uwzględnieniem struktury organizacyjnej, odpowiedzialności Zarządu i Rady Nadzorczej oraz wiarygodności partnerów biznesowych.

Pokażemy jak podejmować decyzje zakupowe w zgodzie ze zrównoważonym rozwojem. Pokażę Ci rolę Compliance Oficera w obszarach środowiskowych, w tym na wiarygodności danych, polityce klimatycznej i strategii środowiskowej a także w obszarach społecznych, takich jak kodeksy etyki, przeciwdziałanie mobbingowi i dyskryminacji, różnorodność, polityka wynagradzania i relacje ze społecznościami lokalnymi.

Szczegółowo omówimy rolę Compliance Oficera w obszarze governance, w tym kodeksy odpowiedzialnego biznesu, weryfikację kontrahentów biznesowych, politykę antykorupcyjną, systemy zgłaszania naruszeń, szkolenia dla pracowników i kadry menedżerskiej, ryzyka ESG i compliance, prawa konsumenta oraz odpowiedzialność Zarządu za raportowanie ESG.

Poruszymy kwestie Compliance Oficera w procesie ustalania łańcucha wartości i oceny podwójnej istotności, budowania strategii ESG oraz rzetelności raportów ESG, w tym wiarygodności i kompleksowości danych raportowych, informacji poufnych (MAR) i greenwashingu.

Na koniec przedstawimy udział Compliance Oficera w procesie audytowania raportów ESG.

Nie czekaj! Zapisz się na szkolenie i bądź na bieżąco z najnowszymi wymogami ESG icompliance!

Więcej informacji oraz REJESTRACJA tutaj!