Cyberbezpieczeństwo w samorządach

16 listopada 2020

Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało listę szkoleń dot. bezpiecznego korzystania z internetu i codziennej cyberhigienie pracy. Jak się okazuje, dane informacje przydać się mogą w zasadzie każdemu. Więcej informacji w artykule. Zapraszamy do lektury.

Organizowane szkolenia obejmują zagadnienia od bardzo podstawowych po wysoce specjalistyczne. Poruszone zostaną tematy skierowane do specjalistów IT. Nie zabraknie też wątków związanych z obowiązkami podmiotów publicznych, wynikającymi z ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa.

– Cykl szkoleń jest częścią realizowanej przez nas już od jakiegoś czasu kampanii #CyberbezpiecznySamorząd. Ma ona na celu podniesienie odporności systemów IT w administracji publicznej, jak również – budowanie świadomości i podnoszenie kompetencji urzędników w zakresie ochrony przez cyberatakami – mówi Marek Zagórski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa.

Potrzebna wiedza

Szkolenia są skierowane do urzędników, którzy w swojej codziennej pracy korzystają z systemów teleinformatycznych, czyli do wszystkich i podzielone zostały na trzy kategorie:

  • Szkolenia 100 – cyberhigiena dla każdego – podstawowe porady i najlepsze praktyki z zakresu cyberbezpieczeństwa.
  • Szkolenia 200 – dla kadry zarządzającej, pracowników działów IT – podstawy prawne krajowego systemu cyberbezpieczeństwa, obowiązki podmiotów publicznych wynikające z ustawy, procedury zgłaszania incydentów, najczęstsze cyberzagrożenia i sposoby ochrony.
  • Szkolenia 300 – warsztaty dla specjalistów IT, programistów, osób zarządzających cyberbezpieczeństwem w podmiotach publicznych – prezentacje projektów wspierających cyberbezpieczeństwo w organizacji, analizy rodzajów cyberataków, reagowanie na incydenty, zgłaszanie incydentów, profilaktyka cyberbezpieczeństwa w organizacji, szkolenia specjalistyczne dotyczące zastosowania konkretnych rozwiązań prowadzone przez partnerów technologicznych.

Wszystkie szkolenia prowadzone są przez ekspertów oraz praktyków zajmujących się kwestiami cyberbezpieczeństwa na co dzień.

Więcej informacji na stronie Ministerstwa Cyfryzacji tutaj.

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *