Whitepaper

 

Risk in focus 2022

13 października 2021
Knowledge Base

Risk in Focus to coroczny projekt badawczy przywództwa myślowego, analizujący najważniejsze zagrożenia, z jakimi borykają się organizacje w całej Europie. Jest niezbędnym narzędziem członków komitetów audytu i barometrem tego, co dyrektorzy ds. audytu (CAE) i inni postrzegają jako priorytety ryzyka dla ich organizacji na rok 2022 i później. Zmiana klimatu i zrównoważony rozwój środowiska są obecnie postrzegane jako pięć głównych zagrożeń w opinii 31% CAE. Stanowi to wzrost o ponad 40% w porównaniu z zeszłorocznym badaniem.

Nowy raport identyfikuje główne zagrożenia dla organizacji w 2022 r., takie jak: cyberbezpieczeństwo i bezpieczeństwo danych, zmiany w prawie i regulacjach oraz zakłócenia cyfrowe i sztuczna inteligencja. Firmy zastanawiają się, jakie modele robocze zastosować po pandemii, nie lekceważąc jednocześnie zagrożeń dla kultury, morale i spójności personelu. Kapitał ludzki, różnorodność i zarządzanie talentami są wymieniane przez 40% CAE jako jedno z pięciu największych ryzyk. Co więcej, raport powstał na skutek pandemii COVID-19 oraz oszałamiającego tempa zmian i niepewności, jakie ona ze sobą niosła. Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo danych, zmęczenie w miejscu pracy, ryzyko finansowe. Uwzględnia również zmiany klimatyczne jako główne ryzyko w czasach sprzecznych priorytetów audytu wewnętrznego.

Goście Risk & Compliance Platform Europe mogą pobrać nowy raport Risk in Focus 2022 bezpłatnie. Dokument dostępny jest w j. angielskim.

Pobierz